Fototapeta zmienia wnętrze

Jak zmienić pokój w sposób radykalny przy minimalnych kosztach i małym nakładem pracy? Jeśli mamy ograniczony budżet, to nie zmieniamy mebli, co najwyżej tańsze dodatki i skupiamy się na dekoracji. W urządzonym pokoju najlepszym miejscem na dekoracje jest ściana, a spektakularną dekoracją ścienną są fototapety. Aplikacja fototapety niczym nie różni się od zwykłego tapetowania, nie ma bałaganu, remontu, a wszystko trwa tylko kilka godzin.

fototapety

Ze względu na duże wymiary fototapeta naklejona na całą ścianę zwraca na siebie uwagę, jest na tyle dużą dekoracją, że zmienia odbiór pomieszczenia. W jak dużym stopniu fototapeta może odmienić pomieszczenie, to zależy od motywu. W kolorowym wnętrzu fototapeta z motywami w wielu kolorach spotęguje wrażenie kolorystycznego bałaganu i nie będzie kontrastować z resztą aranżacji. Gdybyśmy chcieli uspokoić takie wnętrze, wówczas należy zdecydować się na fototapetę czarno-białą, a tonacji szarości. Odwrotnie też można zrobić, mdłe i nudne wnętrze ożywi kolorowa fototapeta.

Fototapety bardzo mocno ingerują we wnętrze, ale można to w pewnym stopniu ograniczyć, zmniejszając ich wymiary. Nie musimy naklejać fototapety od podłogi, z boku również czasem bywa zasłonięta. Zmniejszenie wymiarów fototapety skutkuje, mniejszą ingerencja we wnętrza, a dodatkowo znacznym obniżeniem kosztów. Komu to będzie za mało, może, zamiast fototapety zdecydować się na obraz drukowany podobnie. Wymiary obrazów można zmieniać w większym stopniu niż fototapet, dlatego można je lepiej dostosować do konkretnego pokoju. Obrazy często drukowane są z własnych zdjęć, co czyni je nie tylko dekoracją, ale również pamiątką.