Fototapety do dekoracji salonu

Urządzając nowe mieszkanie zazwyczaj nie chcemy ograniczać się jedynie do wyboru podłogi i zakupu mebli. Także starsze mieszkania chcemy nieco odświeżyć, a w tym przypadku pomocne będą dekoracje. W naszych mieszkaniach pokoje są niewielkie, więc do dekoracji przeznaczamy ściany. A jak ściany to fototapety.

Fototapety w salonie to dekoracja, która jest owocem kompromisu między oczekiwaniami poszczególnych członków rodziny. Jesli będzie inaczej, to będą konflikty, dlatego lepiej poświecić więcej czasu na wybór motywu. Dzisiaj wybiera się zdjęcia do wydruku na ekranie komputera, więc łatwo każdy może pokazać swoje propozycje. Po kilku dniach dyskusji fototapeta do salonu będzie wybrana.

Czy fototapetę w salonie trzeba kleić na całą ścianę? Jeśli jest taka możliwość, to jest to lepsze rozwiązanie. Jesli natomiast fototapeta w salonie będzie częściowo zasłonięta, to trzeba się zastanowić nad innym rozwiązaniem, mianowicie naklejenie fototapety na części ściany. W ten sposób kompozycja nie będzie zaburzona, a my przy okazji zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Trzeba pamiętać, że fototapeta w salonie to bardzo duża dekoracja i bardzo mocno wpływa na pomieszczenie. W skrajnym przypadku może okazać się, że to pokój jest dodatkiem do fototapety. Oczywiście musimy zrobić wszystko, żeby tego uniknąć. Szczególnie niebezpieczne są motywy o mocnych intensywnych kolorach, które zawłaszczają wnętrze, a po pewnym czasie zwyczajnie zaczynają męczyć. Warto popatrzeć w internecie jak to robią inni. W sieci jest pełno przykładów użycia fototapety w salonie.